Okey & Banko 1.13.3 APKs (MOD, Unlimited money/coin) Download

Kdvli Banko Okey 1.12.1 APKs MOD Unlimited moneycoin Download

Kdv’li Banko Okey MOD APKs from uptodown

Download with Unlimited money/coin of Kdv’li Banko Okey APK For Android
Play Store app id = net.gamyun.android.banko, uptodown app store, App Downloads for Android – Download latest version app.

Kdv’li Banko Okey Info Get Mods Apk – Download And Enjoy

Latest Version1.12.1
Size91MB
Developer nameCamel Games, Inc
upload byhttp://uptodownload.org
updated2022-10-31T16:30:02.000Z
Required android4.1

What Is New

 

DOWNLOAD

Total votes: 6 | Download: 50,000+

Kdv’li Banko Okey 1.12.1 APKs (MOD, Unlimited money/coin) Download ÜCRETSİZ puanlı oyunlarla sınırsızca okey oynayabileceğin Gamyun Okey’i yılların tecrübesi ile senin için hazırladık, üstüne bir de Kdv ekledik 🙂 Okeyin kdvlisi mi olur? Bazı yörelerde banko olarak da isimlendirilen bu oyun, okeyden çok daha zevkli. Amaç, yüzbir oyununun aksine, per olmayan taşların toplamını en aza indirmek. Okeyden en önemli farkı ise, son elde bile okey atarak, çift biterek dengeleri değiştirip kazanma şansını elde etmen.

ÜCRETSİZ OYUNLAR
Hiç bir ücret ödemeden dilediğince puanlı oyun oynayabilirsin ya da daha BU heyecan senin için yetersiz ise, fıstıklı oyunlarımızı oynayabilirsin.

SESLİ SOHBET
Hem oyun oynamak hem de mesaj yazmak zor, artık arkadaşlarını sesli olarak arayabilir, oyun oynarken muhabbet edebilirsin…

SOHBET ve ARKADAŞLIK
Yeni insanlarla tanışabilir, sohbet edebilir, arkadaşlıklar kurabilirsin. Arkadaşlarınla eşli oyunlar oynayabilirsin. Salon, masa ve özel sohbetler hemen elinin altında. Premium servislerle üyeliğini özelleştirebilir, farklı olabilirsin.

OYUN DÜNYASI
Aldığınız özellikler ya da fıstıklar tüm oyunlarımızda geçerlidir. Her oyun için ayrı özellik ve fıstık almazsınız. Oyunlarımızda rumuz kullanırsın, facebook ile bağlandığında ismin ya da resmin görünmez.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Uygulamamızı beğendiysen, bir dakikanı ayırıp olumlu bol yıldızlı bir yorum yazarsan bizi mutlu edersin. Şimdiden teşekkürler… Öneri, istek ve şikayetlerini [email protected] adresine yazabilirsin.

KDV’li BANKO OKEY NASIL OYNANIR?
Kdv’li Banko Okey, dört kişilik bir masa oyunudur. Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Bir taş yere açılır ve bu taşın bir üstü “okey”dir ve bütün taşların yerine kullanılabilir.

Oyun, ilk oyuncunun elinde işine yaramayan bir taşı, sonraki oyuncuya atmasıyla oyun başlar. Oyundaki amaç, aynı renkli taşları sıraya dizmek (1-2-3) veya aynı sayılı taşların (7-7-7) farklı renklerinden grup yapmaktır. En az 3 adet taş bir grup oluşturur, en çok yapabileceği per ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Per oluştururken 12-13-1 yapabilir ancak 13-1-2 sırasıyla dizilmiş bir per yapamaz. Aynı renk grubundan bir per oluşturuluyorsa en az 3 (7-7-7), en çok 4 farklı renkten (7-7-7-7) per yapabilir.

Sırası gelen oyuncu, eğer bir önceki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alabilir, almak istemiyorsa ortadan bir taş çeker. Ardından da atmak istediği taşı tutup sürükleyerek, ıstakanın sağındaki alana bırakarak, yere atabilir.

Oyun/El Bitişi Nasıl Olur?
Elindeki 14 taşı per halinde sıraya dizen oyuncu oyunu kazanmış olur ve elindeki 15. taşı, masanın ortasında taş çektiği yerin üstüne koyarak oyunu bitirir. Oyun sonunda, oyunu bitiremeyen oyuncuların, per dışında kalan sayıları toplanır ve ceza puanı hesaplanarak, o kişinin hanesine yazılır. Oyun sonunda, en az ceza puanına sahip kişi, oyunu kazanmış sayılır.

Ceza nasıl hesaplanır?
Oyundaki cezaların hesaplanması, göstergenin rengine göre değişiklik gösterir. Ceza, elinizde ki per oluşturmayan taşların toplamının, gösterge rengi ile çarpılması sonucu hesaplanır. Elinizdeki per oluşturmayan sayıların toplamı, gösterge sarı ise 2, mavi ise 3, kırmızı ise 4, siyah ise 5 ile çarpılır. Çifte giden oyuncu için mevcut renk çarpanlarına ek olarak cezalar 2 kat olarak hesaplanır.

Eli bitiren oyuncu, gösterge rengine göre puan kazanır. Sarıda -20, mavide -30, kırmızıda -40 ve siyahta -50 puan alır. Aynı şekilde gösterge yapan oyuncu da, oyun bitişindeki gibi puan alır. Oyunu okey atarak bitiren oyuncu, normalde alacağı puanın 10 katını alır.

Örneğin gösterge kırmızı bir taş ise oyun sonunda biten oyuncu 40×10, -400 puan kazanır. Oyun oynanırken yanlışlıkla okey atan (puanlı oyunlarımızda) ya da elinde okeyi olup bir pere dahil olmayan oyuncular ise o renkteki bitişin 10 katı kadar ceza alırlar. Ayrıca, biten oyuncu, okey ya da çift ile biterse diğer oyuncuların cezaları 2 ile hem çift hem de okey atarak biterse 4 ile çarpılır.